Netflix Film Önerileri #1

Netflix Film Önerileri #1

9 Mart 2020 0 Yazar: Serkan Saglam

Instagram’da yaptığım anketin sonucunda yeni bir seriyle karşınızdayım. Bu seride Netflix’te izleyebileceğiniz filmlerden öneriler yapacağım. Ancak popüler filmlerden ziyade gözden kaçan kaliteli filmleri ele alacağım. Merak etmeyin, kült filmler için de bir seri yapmayı düşünüyorum. Şimdilik beş film ile başlayacağız. Yakın zamanda Netflix’te olmayıp ama mutlaka izlenmesi gereken filmler için de beş öneri yapacağım. O zaman başlayalım.

1- Rush – Zafere Hücum (2013) – IMDB 8,1

Hak ettiği değeri görmediğinden Rush filmini en başa yazmak istedim. Yarış filmleri arasında ilk sırayı zorlayacağını düşünüyorum. Gerçek bir hikayeden uyarlanması da heyecana ortak olmanızı sağlıyor. Thor rolüyle özdeşleştirdiğimiz Chris Hemsworth’un da başarılı oyunculuğu filmin kalitesini arttırıyor. Tabii ki Hans Zimmer’i de es geçmemek lazım. Film, gerçekten harika bir soundtrack’e sahip ve film bittikten sonra birkaç kez dinleyeceğinize eminim.

rush 2013 ile ilgili görsel sonucu

2- PK (2014) – IMDB 8,1

Hindistan sinemasının en önemli isimlerinden olan Aamir Khan’ın sosyal mesaj içeren filmler yapmaktan çekinmediğini biliyoruz. Eğitim sistemini eleştiren filmi 3 Idiots ülkemizde de oldukça popüler. Hatta okullarda bile izletilmeye başlanmıştı. Ancak bu filmde Aamir Khan’ın yaptıklarının daha cesur olduğunu düşünüyorum. PK filmi, insanların dini inançlar karşısındaki davranışlarına anlamlı bir eleştiri ve bakış açısı getirmektedir. Filmi izlerken bir yandan sorgularken bir yandan aşırı keyif alıyorsunuz. Aslında bu filmi uzun uzun incelemek gerekiyor ancak şu anda sizi sıkmak istemiyorum. Fırsat bulursam Aamir Khan’ın filmleri için ayrı bir içerik oluşturmayı düşünüyorum.

pk 2014 ile ilgili görsel sonucu

3- Hacksaw Ridge – Savaş Vadisi (2016) – IMDB 8,1

Hacksaw Ridge, 2017 yılında benim Oscar’daki favorimdi. En iyi filmi alamasa da diğer ödüllerin altına imza atmıştı. Andrew Garfield’ın hayat verdiği Desmond T. Doss karakterinin savaş karşısında kararlı duruşu etkileyiciydi. Bu duruşu anlam kılan ise 2. Dünya Savaşı sırasında bu fikri benimsiyor olmasıydı. Tüm baskılara rağmen duruşundan asla ödün vermeden savaş alanında yaptıkları gerçekten cesurcaydı. Mel Gibson’ın yönetmen koltuğunda oturması da filmi izlemek için bir neden daha sunuyor.

Hacksaw Ridge ile ilgili görsel sonucu

4-Moneyball- Kazanma Sanatı (2011) – IMDB 7,6

Bu filmi izlemeden önce beysbol ile ilgili pek bilgiye sahip olmadığım için izlemeye hevesli değildim. Ama nedense gerçek bir hikayeyi anlatması ve baş rolün Brad Pitt olması filmi açmamı sağlamıştı. Bir spor takımın başındaysanız ve bütçeniz kısıtlıysa iyi bir takım kurmak hayalden öteye gidemez. Ancak kimsenin daha önce denemediği bir yöntem ve bakış açısıyla takım kurarak imkansızın nasıl gerçeği dönüştüğünü bu filmde izleyeceksiniz.

moneyball ile ilgili görsel sonucu

5-Nerve – Oyun (2016) – IMDB 6,5

Diğer önerdiğim filmlerin aksine biraz daha aksiyonu ve eğlencesi bol bir film eklemek istedim. Nerve, fragmanı izlediğim an ben bu filmi kesin izlerim dediğiniz filmlerden. Çocukken oynadığımız “Cesaret mi gerçek mi?” oyunun cesaret kısmına odaklan bir uygulamayı kullanarak para kazanmak kulağa hoş ve ilgi çekici gelebilir. Günümüzdeki oyunların ne kadar tehlikeli olabileceğini bizlere çok güzel anlatan bu film, güzel vakit geçirmek için doğru tercih olacaktır.

nerve ile ilgili görsel sonucu

İlk film serimizi tamamlamış olduk, umarım yeni film arayanlar için faydalı olmuştur. Yakın zamanda daha çeşitli seriler gelecektir. Siz de kesin izlenmeli dediğiniz ve hak ettiği değeri görmediğini düşündüğünüz filmler için sosyal medya hesaplarımdan bana yazabilirsiniz. Şimdiden iyi seyirler!